Yaz'ın Öyküsü'nden tanıdığımız

Yaz'ın Öyküsü'nden tanıdığımız

Yaz’ın Öyküsü’ ile çıkış yapan ekranların sofistike güzeli Ece Çeşmioğlu kimdir? ELELE dergisi, siyaha bürünmüş haliyle Ece'nin içindeki seksi kadını ortaya çıkarırken, kelimelerle gerçek kimliğine doğru yol aldı.

779 Kez Okundu
20 Eylül 2015 Pazar 13:46
loading...

EĞİTİM
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda tiyatro okudum. Hayalimdi orayı kazanmak. Orada okuduğum için şanslı hissediyorum.
 
AİLE
Ailemle aram iyidir. 24 yaşındayım. Mutlu bir çocukluk yaşadım diyebilirim. Yaz’ın tam tersi yani... Bu yüzden hep onunla empati kurmaya çalıştım. Çünkü benim yaşadıklarımdan çok uzak bir aile yaşantısı var...

 

YAZ'IN ÖYKÜSÜ'NÜN GENÇ OYUNCULARI


 
OYUNCULUK
Küçükken annemlere sürekli taklitler yaparmışım. Annem de “Bu kızda bir şey var” dedi herhalde, beni ajansa yazdırmış. İyi ki de yapmış. Sonra ben zaman geçtikçe oyuncu olmaya, bu işin okulunu okumaya karar verdim. İyi ki de yönlendirmişler beni diyorum.
 
DEĞİŞİM
Sanırım seyircinin gözünün önünde büyüdüm ve ister istemez eski zamanlarla kıyaslama yapıyor insanlar. Hani olur ya bayramlarda, özel günlerde, uzun zaman sonra karşılaştığınız akrabalarınız inanamaz değişiminize ve kabullenemez büyüdüğünüzü... Onların gözünde sabit bir yaşta kalır, hiç büyümezsiniz. Seyirci de böyle hissediyor sanırım...


 
İÇİNDEKİ KADIN
İçim dışım birdir aslında. Oynamam. Doğalım. Bu rol yaparken de yakalamaya çalıştığım bir durum. Doğallık ve samimiyet... Neysem, o olmak. Fazlası değil.
 
VAKİT BULDUKÇA
Oyunculuktan başka şu aralar bir şey yapmaya vakit bulamıyorum. Ama boş zamanlarımda kitap okurum. Çok seviyorum roman okumayı. Bol bol film izlerim. Film koleksiyonum var. Tiyatro izlerim. Fotoğraf çekerim. Spor yaparım. Yogayı çok seviyorum mesela. Bir zamanlar çok fazla ilgilenmiştim.

 

'EGE ROLÜNÜ ANNEMDEN BİLE SAKLADIM'


 
ZAMAN
‘İnsan zamanı durdurmak istediği yere aittir’ diye bir cümle var. Edebiyat parçalayayım diye söylemiyorum. Gerçekten çok seviyorum bu cümleyi, çok doğru bence. Benim de zamanı durdurmak istediğim çok yer ve an var. Ben o anlara aitim.
 
ASLA
Aslında ‘asla’larım vardı ama büyüdükçe ve onlardan ders çıkarmayı öğrendikçe ‘iyi ki’ dedim onlara. 
 
EN KIZDIRAN ŞEY
Köpeğim.

 

KİŞİSEL GELİŞİM
İnanırım, bu konuda da epey okudum. Ancak birçok kişisel gelişim kitabı aynı şeyin etrafında dolanıyor. Seçiciyim bu yüzden artık.
 
TEK BAŞINA
Sinemada film izlemeyi seviyorum. Özellikle festivalde yalnız film izlemeye bayılıyorum.

 

'ÜÇÜNCÜ EVLİLİĞİ HİÇ DÜŞÜNMÜYORUM'


 
YAZ’IN ÖYKÜSÜ
Setteki güzel enerjimizin ve samimiyetinizin hikayeye yansıdığını düşünüyorum. Kadromuz da çok sağlam. Hikayemiz de farklı. E daha ne olsun? Bir de hem orta yaş seyirci grubuna hem de gençlere hitap ediyoruz. Her iki kesime de yetecek hikayemiz var. Yaz; çok özel, bir o kadar da zor bir kız. Yetiştiği zor şartlar ve küçük yaşta yaşadığı travmalar dışarıya karşı bir duvar örmesine neden olmuş. Ekim, Ferhat ve Caner dışındaki başka insanların o duvardan atlayıp Yaz’la samimiyet kurması çok zor. Aslında bir o kadar da naif ve duygusal. Bu yanını insanlardan saklıyor. Birçoğumuzun yaptığı gibi... Yaz’la pek benzemiyorum. O genelde bir şeyleri yapıp sonra düşünüyor. Ben genellikle yapmadan önce düşünürüm. Tartarım. En çok ise o özgürlükçü yanını seviyor ve kendime benzetiyorum.
 
TUTKU
Şu an en çok işime tutkuluyum. Hep daha iyisini yapmaya çalışıyorum. İyinin daha iyisi var çünkü hep...


 
ŞÖHRET
Benim derdim kendimi nasıl geliştiririm, daha iyisi nasıl olur? Bu tip soruların yanıtlarını bulmaya çalışıyorum. Şöhret de işin bir getirisi; o kadar. Tanınmak ya da tanınmamak... Bence mesele bu değil. Oyunculuğun şöhret gibi dışsal etkenleriyle değil; oyunculuğun ta kendisiyle, kendimi geliştirmekle, daha iyisini yapmakla ilgileniyorum. Derdim bu benim.
 
HAYAL
Benim hayalim; hem ekran önünde olup hem de sahnede olmak. Bu ikisini başarılı bir şekilde yapabilen büyüklerime imreniyorum.
 
ŞU AN
Heyecanlı ve mutluyum. İşimi, iş arkadaşlarımı seviyorum. Sette de çok eğleniyorum. Bu çok önemli çünkü sürekli sette birlikteyiz.
 
GELECEK
Oyunculukla ilgili hayallerimi gerçekleştirmek ve dünyayı gezmek, daha çok insan tanımak istiyorum.
 
HAYATINI YÖNLENDİREN
Her an, her yaptığım seçim hayatıma yön veriyor. Hayatıma yön veren en önemli olay, şu an için oyunculuğu tercih etmiş olmam.


 
GERİ DÖNÜŞÜ YOK
Bir sürü şeyin yok ama en çok yalanın sanırım.
 
TARZ, STİL
Spor - şık bir tarzım var. Yerine göre değişiyor. Rahatlık benim için önemli. O kıyafetin içinde rahat hareket edebilmeli ve iyi hissetmeliyim. Deri ceket tutkum var. Elimde olsa her mevsim giyebilirim. İstiklal Caddesi’ni, Moda’yı, Caddebostan sahilini seviyorum. Caddebostan’da sahil şeridi boyunca bisiklete binmek çok zevkli.

 

Benzer Haberler

loading...

Yorum Gönder