Güzellik Haberleri Tümü

Evinizde kolay manikür tüyoları nasıl yapılır?


Günlük temponuz çok hızlıysa ve kuaföre gitmeye vakit bulamıyorsanız, endişelenmeyin. Çünkü evde kendi manikürünüzü yapmak çok daha kolay!


Yoğun temponuz yüzünden manikür yaptırmaya vaktiniz yoksa evde kendinize kolayca uygulayabileceğiniz bu tüyolara göz atsanız iyi olur..

İşte evde manikür yapmanın en kolay yolları...

Manikürün yapılma amacı sağlıklı ve bakımlı tırnaklara sahip olmaktır. Pratik bir şekilde kendi manikürünüzü yapabilmek için aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız var:

Asetonlu pamuk

Törpü ve tırnak makası

Ilık su

Tercih ettiğiniz doğal bir yağ

Gül suyu

Limon suyu

Nemlendirici krem ya da vazelin

MANİKÜRÜN ÖN HAZIRLIĞI

Her şeyden önce manikür işlemlerine başlamadan tırnaklarınızda bulunan ojeler temizlenmelidir. Bir asetonlu pamuk yardımıyla tırnaklarınızdan ojeleri çıkarınız. Ardından tırnağınızın kesilme zamanı geldiyse, mutlaka törpüleme işleminden önce kesmelisiniz.

Tırnak kesmek için en doğru zaman, duştan hemen sonradır. Duştan sonra yeterli nemi almış olan cildiniz ve tırnaklarınız, çatlamadan kesilebilir. Ayrıca tırnak makasını ıslatırsanız, tırnaklarınız kesilirken etrafa sıçramaz. Tırnak kesiminizi düz ya da oval, -tercihinize göre- kesebilirsiniz. Kesme işlemi bittikten sonra törpüyle düzeltmeler ve maniküre geçiş yapacaksanız, kusurlar artık daha rahat görünecektir.

MANİKÜR SUYU HAZIRLAMAK

Tırnak kesmenin ardından, tırnaklarınızı törpülemeye hazır hale getirmek için manikür suyu hazırlamalısınız. Manikür suyu hazırlarken seçenekleriniz oldukça çeşitlidir. Kullanacağınız suyun ısısı bu noktada önemlidir. Ne çok sıcağa yakın ne de soğuğa; orta derecede ılık bir suyu, kabın içerisine koyunuz. Daha sonra suyun içerisine aroması hoşunuza giden doğal bir yağ ekleyebilirsiniz.

GÜL SUYU

Manikür suyunun içerisine gül suyu da ekleyebilirsiniz. Gül suyu hem anti bakteriyel hem de antiseptik özellikte olduğu için tırnaklarınızı güçlendirir. Ayrıca tırnaklarınıza doğal bir parlaklık verecektir. Manikür suyunuzu gül suyunun olumlu etkileri ile zenginleştirebilirsiniz.

ŞEKİL VERMEK

Sırada, tırnaklarınıza istediğiniz şekli vermek ve kırıkları yok etmek var. Bu aşamada ellerinizin mutlaka kuru ve temiz olması gerekiyor. Tırnağınızı kısalttıktan sonra uygun bir törpü ile dilediğiniz şekli verin. Elleriniz ve parmaklarınızın biçimine göre küt ya da yuvarlak şekillerde törpüleme yapabilirsiniz.

white spot on nail ile ilgili görsel sonucu

TIRNAK TÖRPÜSÜ SEÇMEK

Tırnak yapınızın sert, yumuşak, hassas olması törpü seçiminizi belirler. Her yerde bulabileceğiniz, ön ve arka yüzü zımpara şeklinde olan törpüler, büyük ölçüde işinize yarayacaktır. Üstelik oldukça ucuz olan bu törpülerin yetersiz geldiği durumlarda daha profesyonel modellere başvurabilirsiniz.

Güzellik uzmanlarının tavsiye ettiği törpüler genelde cam törpülerdir aslında. Ancak cam törpülerin oldukça pahalı olduğunu söylemeliyiz. Metal törpüler de önerilmektedir fakat hassas ciltlerde problem yaratabilir.

Tırnak törpülemeye tırnağın kenar kısmından başlayın. Daha sonra diğer kenara kadar yumuşak hareketlerle devam edin.

Törpüleme işlemini her defasında aynı yöne yapmanız gerektiğini unutmayınız. Bir sağa bir sola sert hareketlerle tırnağınızı törpülemeyiniz. Yoksa tırnağınız zarar görebilir.

 loading...
Son Eklenen Galeriler
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz