internetten para kazanın

internetten para kazanın

İnternetten para kazanmak istiyorsanız ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız başlangıç için bilmeniz gereken bütün ayrıntıları sizlere sunuyoruz. İnternet üstünden gerçekleştireceğiniz çalışmalar ile boş süresinizı değerlendirebilir ve bunu bir kazanç fırsatı durumuna getirebilirsiniz. İnternetten Para Kazanın yapabileceğiniz detaylı çalışmaları 7 kısımda sizler için derledik.

1857 Kez Okundu
23 Ocak 2017 Pazartesi 02:54
loading...
 1- Youtube

Dünya üstünde en fazla tercih edilen video izleme sitesi “Youtube” ile, yüklediğiniz videolar yardımıyla para kazanabilirsiniz. Youtube sitesi video yayımcılarına video içerisine ekleyebileceği reklamlar ile gösterim ve tıklama başına ödemeler gerçekleştirmektedir. Para kazancınızı arttırmanın tekniği videoların daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayacak biçimde hazırlamaktır. Buna örneğin; Metin2, Knight Online, Warcraft, Gta5 gibi tanınmış oyunlar hakkındaki videolar hazırlayarak arama neticelerinde çıkabilirsiniz. Oyun oynayan kitle genel olarak karakter gelişimleri ve seksiyonlerde gelişmek için Youtube üstünden aramalar gerçekleştirmektedir. Bunun Yanısıra kendi çektiğiniz videolar ile daha basit bir biçimde geniş kitlelere erişebilirsiniz.
Arkadaşınız ile sokakta yaptığınız röportajlar, sosyal tecrübeler ile kanalınıza yüklediğiniz videolar dikkat çekici olması halinde kısa vakit içinde sosyal medya vasıtasıyla geniş kitlelere ulaşır ve daha acele bir biçimde para kazanmanızı sağlar. Youtube hesabı açtıktan sonra “Google Adsense” hesabı oluşturup panelden reklamları eklediğinizde para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu noktada ilgi edilmesi gereken mevzu video içinde telif hakkı sahibi olan bir hal bulunmamasıdır. Bir video arka kısmına  eklediğiniz yerli ve yabancı bir şarkı telif hakkı sebebiyle engellenebilir ve videodan reklam yasağı alabilirsiniz, Youtube telif konusu ile ilgili son derece titiz bir çalışma gerçekleştirmektedir.
Ülkemizde çoğu şahıs Youtube ile büyük oranlarda kazanç elde etmekte, bu şahıslar en fazla ülke gündeminde bulunan videoları paylaşarak izlenme adetlerini üst noktalara taşımaktadırlar.
2- Google AdsenseGoogle “Adsense” ismini verilen reklam platformu ile milyonlarca site sahibine her ay büyük oranlarda ödeme gerçekleştirmektedir. Eğer bir İnternet siteniz var ise Google Adsense reklam uygulamanına kayıt olduktan sonra idare panelinden dilediğiniz ebatlarda reklamları sisteme kaydederek sitenize ekleyebilir ve klik başı belirli oranlarda kazançlar elde edebilirsiniz. Google Adsense reklam siyasetsı gereği müzik, video ve film bünyesindeki sitelerde reklamlarını yayınlamaz, bu nedenden dolayı içeriğe aykırı bir siteye reklam eklerseniz hesaplarınız kapatabilir zira telif haklarının ihlaline girmektedir. Adsense ile yüksek kazanç elde etmek için açacağınız İnternet siteleri belirli sektörlere hitap etmelidir. (Diyet, sıhhat ve dekorasyon gibi). Tıklama başı kazancınız 0.05, 0.10 olarak değişebilir, bu tamamıyla sizin sitenizin niteliği ile aynı miktarda artış göstermiştir. Google Adsense ödemeleri her ayın 23 ila 26 tarihleri arasında İrlanda’dan hesaplarınıza gönderilmektedir.3- Makale Yazmakİnternet sitesi sahipleri sitelerine ekleyecekleri içerikleri genel olarak diğer şahıslara yazdırıp, belirli ücretler ödeyerek sitelerine eklemektedir. Eğer makale yazma konusu ile ilgili iyi bulunduğunuzu düşünüyorsanız hızlıca emeğinizin karşılığını basit bir biçimde alabilirsiniz. Kelime uzunluğuna göre değişen fiyatlar, sizin yazmış bulunduğunuz makalelerin niteliğine göre artış göstermiştir. Adsense ve Youtube gibi reklam modelleri uzun nefeslu para kazanabileceğiniz alanlardır, ama makale yazı başına belirli ücretler karşılığında yazıldığı için ödemelerinizi anında alabilirsiniz.  Bu noktada ilgi edilmesi gerekilen ayrıntı makaleleri tespit edilen vakit içinde teslim etmenizdir. En olumlu alanı ise sizinle çalışan şahıslar memnun kaldığı taktirde uzun nefeslu olarak sizinle çalışmak ister, bu nedenden dolayı iş bulma konusu ile ilgili aksilik yaşamazsınız.4- E-Ticaret


Eğer satabileceğiniz bir ürününüz var ise bir İnternet sitesi açarak ya da hazır satış yapabileceğiniz sitelere üye olarak ürünlerinizin satışını yapılabilirsiniz. Gitti gidiyor.com, N11. com ve Sahibinden.com gibi sitelere üye olarak kendi sanal mağazanızı açıp ürünlerinizi sergileyebilir, İnternetten para kazanmak için çalışmalara başlayabilirsiniz. Gerçek bir mağaza gün içinde sokaktan geride bıraktığımız belirli sayıda kişilerin görebildiği yerdir, ama ülkemizde günde 20 milyon bireyin kullandığı İnternet’de sanal mağazalar ile diğer illere dahi satış yapmanız mümkün olabilir. Burada en mühim ayrıntı müşteriye müsait fiyat sunabilcektir zira ürün alacak şahıs bütün satış yapan siteleri inceler, İdeal olanını tercih eder.

5- Komisyon


İnternet üzerinden satış yapan firma sahipleri daha geniş kitlelere ulaşmak ve kendi ağını genişletmek amacıyla ürünlerinin pazarlamasını yapabilecek kişilere ihtiyaç duyar. Bu sistemlerde satışı yapılan ürün için size özel bir adres belirlenir ve bu adres üzerinden yapılan satışlarda size belirli miktarlarda ürün başı ödeme yapmaktadır.6- Sosyal Medya


Hayata dair her şeyi içinde barındıran ve bizim en büyük bağımlılığımız olan Sosyal medya ile İnternetten para kazanmanız mümkün. Facebook üzerinden açtığınız sayfalarda, Twitter üzerinden ise profiliniz ile yüksek beğeni rakamına ulaşır ve belirli kitlelerin takip ettiği sayfalar oluşturursanız size yayınladığınız bağlantılar için belirli ödemeler yapılır. Bu çalışmalar site sahipleri & E-ticaret sitelerinin yöneticileri tarafından genel olarak verilmektedir, sizin aracılığınız ile kendi ürünlerinin reklamlarını yaparlar.7- Web Tasarım


Eğer tasarım yönünüz kuvvetli ise Web tasarım yaparak tamamen size bağlı bir şekilde istediğiniz kadar para kazanmanız mümkün. Ülkemizde İnternet’e olan eğilimin her geçen gün arttığı bu dönem içerisinde sürekli yeni siteler açılmakta ve mevcut siteler gelişen teknolojilere ayak uydurmak için sitelerini yenilemektedir. Bu noktada en önemli konu referanslarınız ve daha önce çalıştığınız kişilerin yorumlarıdır. Tasarım yapacak kişi müşterinin isteklerini kendi içerisinde değerlendirerek düşünceleri ile yorumlar ve olmayan bir şeyi sıfırdan oluşturur. Yaptığınız tasarım ne kadar kaliteli olursa kazandığınız para o kadar çok olur.

İnternetten para kazanmak için yapabileceğiniz birçok konu başlığı ve farklı iş yöntemleri yer almaktadır. Ülkemizde en kolay ve en çok tercih edilen teknikleri sizlerle kendi bilgi derecemizde en doğru şekilde paylaşmaya çalıştık.

Benzer Haberler

loading...

Yorum Gönder