Mikrodalga fırın alırken nelere dikkat edilmeli

Mikrodalga fırın alırken nelere dikkat edilmeli

Günümüzde her şey gibi yemek hazırlamak da hızlı olmalı. Kurtarıcımız ise mikrodalga fırınlar. Hazır gıdalar ya da ızgara yemekleri hızlı şekilde ısıtmak için kullandığımız mikrodalgaları alırken dikkat etmemiz gereken birkaç nokta var.  İşte o noktalar...

287 Kez Okundu
17 Ağustos 2017 Perşembe 12:59
loading...

Mikrodalga fırınlar, yiyecekleri  radyo dalgalarını kullanarak ısıtan bir  fırın çeşitidir. 

Mikrodalga fırın alırken dikkat edilecek noktalar

Mikrodalga fırın alırken öncelikle dikkat edilmesi gerekilen nokta; sadece donmuş gıdaları çözmek için mi alınacağı, yoksa yemek pişirme ve ızgara yapmak için de kullanılıp kullanılmayacağı.  Eğer ki hazır gıdalara ağırlık veriyorsanız ızgara özelliği sizin için gereksiz olacaktır. 

Mikrodalga fırınlara duyulan güvensizlik gün geçtikçe kırılıyor. Özellikle hatırlanması gerekilen nokta mikrodalganın kapağa yerleştirilmiş filtrenin metal olması gerekmektedir. Böylece elektromanyetik dalgaların dışarı sızması engellenir.

Zaman ayarı bulunun mikrodalga fırınlar büyük kolaylık sağlar. Dakika hatta saniye ayarları ile başında beklemenize gerek kalmadan yemekleriniz hazır olur. 

Mikrodalga fırınların hacmi de önemli. Ev için kullanacaksınız 20 litre hacimli mikrodalgalar sizin için yeterli olacaktır. İş yerleri için daha yüksek hacimli olanlar tercih edilebilir. 

Benzer Haberler

loading...Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder