Kan lekesi nasıl çıkar?

Kan lekesi nasıl çıkar?

Kan lekesi kişiyi yoran ve çıkarılması çok zor olan bir lekedir. Ancak size vereceğimiz yöntemden sonra kan lekesini çıkarmak oldukça basit olacak.

105 Kez Okundu
07 Ağustos 2017 Pazartesi 23:52
loading...

Günlük hayatta veya herhangi kaza durumunda oluşan yaralar sonucunda kıyafetlerinizde veya çarşaflarınızda kan lekesi oluşabilir.  Kan lekesi ufacık ta olsa halıya kıyafete veya çarşafınıza bulaştığında ortaya rahatsız edici bir görüntü çıkartır. Ancak düzgün ve basit bir yöntemle eşyalarınıza zarar vermeden kan lekesinden rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

İşte sizleri kan lekesinden uğraştırmadan kurtaracak o yöntem…

Kıyafetlerinize veya herhangi bir eşyanıza bulaşmış olan kan lekesi eğer hala kurumadıysa oldukça yavaş temizlenecektir. Ancak kuruduysa artık panik yapmanıza gerek kalmayacak size vereceğimiz yöntemle yine rahatlıkla kurtulabileceksiniz. 

 Kurumuş kan lekesini soğuk bir kabın içerisinde yaklaşık 20 dk beklettikten sonra zeytinyağlı sabunla iyice çitileyin.  Lekede hafif bir sarılık kalırsa eğer soğuk suyun içerisine birkaç damla amonyak ekleyerek sarı lekeden de tamamen kurtulabilirsiniz.

Diğer bir yöntem olarak da eczaneden satın almış olduğunuz veya evinizin ecza dolabında bulunan oksijenli suyu direk kan lekesinin üzerine dökerek de lekeden kurtulabilirsiniz.

Ayakkabı Kokusu Nasıl Giderilir?

 

Benzer Haberler

loading...Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder