Düdüklü tencere alırken dikkat edilmesi gerekenler

Düdüklü tencere alırken dikkat edilmesi gerekenler

Düdüklü tencereler mutfakların olmazsa olmazı.  Peki düdüklü tencere alırken dikkat edilmesi gerekilen noktalar neler?

292 Kez Okundu
17 Ağustos 2017 Perşembe 12:58
loading...

Düdüklü tencereler yiyecekleri buhar gücüyle hızlı bir şekilde pişirir. Tenceredeki ısı ne kadar artarsa buhar basıncı o kadar yükselir. Çorba, güveç ve hamur işlerini lezzetlerini kaybettirmeden pişirmemizi sağlayan düdüklü tencereleri alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Düdüklü tencere alırken dikkat edilmesi gerekenler 

Düdüklü tencere satın alırken en çok dikkat edilmesi gereken nokta, tencerenin üzerinde CE belgesi olmasıdır. CE belgesi, ürünün amacına uygun şekilde kullanıldığında insana, hayvana ve çevreye zarar vermeyeceğini gösterir. 

Kullanabileceğiniz bir düdüklü tencere almanız çok önemli. Almadan önce düdüklü tencereyi açıp kapama ve kullanma konusunda rahat edebileceğiniz bir ürün seçmeniz önemli.

Düdüklü tencereler alüminyum, paslanmaz çelik ve elektronik sistemli olmak üzere birkaç çeşittir. Anotlu alüminyumdan yapılmış mutfak gereçleri sağlık açısından tehlike teşkil etmez. İşlenmiş alumiadan yapılmış mutfak gereçleri ise kanserojen oldukları için kullanılmamalıdır. 


Paslanmaz çelik düdüklü tencereler kullanılabilir ama en iyi tencereler dökme demirden yapılmış olanlardır. Dökme demir düdüklü tencereler sıcaklığı eşit bir şekilde dağıtacaktır. genelde düdüklüyle yemek yapanlar için çok iyi bir tercih olacaktır. 

Benzer Haberler

loading...Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder