DPB Başkanından Personel Ataması Açıklaması

DPB Başkanından Personel Ataması Açıklaması

Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu kamuya personel alımlarının son yıllarda azaldığını belirterek daha önce 79 bin olan atama sayısının

806 Kez Okundu
12 Mayıs 2015 Salı 05:47
loading...

Devlet Personel Başkanlığınca kent merkezindeki otelde düzenlenen "Üniversitelerin Teşkilat Yapıları ile İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Çalıştayı"nın açılışında konuşan Mehmet Ali Kumbuzoğlu 3 günlük çalıştayda kamuda yaşanan kadro sayısı sorununun en önemli gündem maddesi olacağını söyledi.

Kumbuzoğlu, kadroların bütçe kanunuyla tespit edildiğini ve 2014-2015 yılında sıkı mali disiplin uygulandığı için daha önce 79 bin kadro ataması yapılırken, şu anda 2 yıl boyunca 40 bin kadro öngörüldüğünü belirtti. Bu kadroların içinde 4 bin akademik, 2 bin 500 civarında idari kadronun olduğunu söyleyen Kumbuzoğlu 2 bin 500 idari ve 4 bin akademik kadroyu da iki hafta önce dağıttıklarını ve üniversitelerin alımına sunulduğunu açıkladı.

30 Mayıs'ta 10 bin Atama yapılacak

Üniversitelere daha çok destek personeli, büro görevlisi, bilgisayar mühendisi, veri hazırlama, kontrol işletmenleri ve hizmetli kadrolarından ayırabildiklerine dikkati çeken Kumbuzoğlu, "30 Mayıs'ta yaklaşık 10 bin kişinin atamasını yapacaklarını söyledi.
Benzer Haberler

loading...

Yorum Gönder